Jdi na obsah Jdi na menu
 


ITTF Pro Tour – LIEBHERR Austrian Open II.

21. 10. 2010

V rakouském Welsu se dnes naplno roztočily hlavní soutěže dvanáctého turnaje seriálu ITTF Pro Tour 2010 ve stolním tenisu – LIEBHERR Austrian Open.

austrian_open_2010_small.jpg

Český stolní tenis zaznamenal doslova tristní bilanci. Ani jeden z českých reprezentantů totiž nedokázal úspěšně projít úvodním kolem jakékoliv soutěže. V divácky nejsledovanějším singlu mužů se v 1. kole představili čtyři stolní tenisté z České republiky. Paradoxně nejblíže k postupu měl sedmnáctiletý Pavel Širuček, který podlehl zkušenému Zoranu Primoracovi z Chorvatska až po tuhém boji 3:4 na sety. Dalším českým hráčům se vůbec nedařilo – Petr Korbel prohrál s Korejcem Jeong Sang Eun 0:4, Tomáš Konečný s Portugalcem Monteirem 1:4 a Dmitrij Prokopcov podlehl dalšímu portugalskému hráči Freitasovi 2:4.

V 1. kole dvouhry žen se Lenka Harabaszová snažila přetlačit subtilní Maďarku Petru Lovasovou, ale nakonec to stačilo jen dva sety. Mladým českým reprezentantům se nevedlo ani ve dvouhře mužů a žen do 21 let, kde Širuček, Mich. Obešlo, Tregler, Matelová ani Kučerová nestačili na své první soupeře.

V deblu mužů se v hlavní soutěži představil pár Petr Korbel – Antonín Gavlas, ale i jejich osmifinálové vystoupení proti Švédům Gerellovi a Lundqvistovi skončilo další těsnou porážkou 3:4. Ve čtyřhře žen se mezi šestnáct nejlepších dvojic probojovaly Dana Hadačová s Kateřinou Pěnkavovou, v osmifinále však české hráčky podlehly singapurskému páru Li Jiawei – Sun Beibei hladce 0:4.