Jdi na obsah Jdi na menu

ITTF Pro Tour – LIEBHERR Austrian Open I.

20. 10. 2010

V rakouském Welsu se hraje dvanáctý turnaj seriálu ITTF Pro Tour 2010 ve stolním tenisu – LIEBHERR Austrian Open.

Dnes podvečer v rakouském veletržním městě skončila dvoudenní kvalifikace, které se zúčastnilo i devatenáct českých hráčů a hráček. Účast v hlavním turnaji si vybojovali pouze Tomáš Konečný, Pavel Širuček a Lenka Harabaszová.

Celkem 174 mužů bojovalo o 32 volných míst v hlavním pavouku. Své základní skupiny dokázali vyhrát Tomáš Konečný, Pavel Širuček, Tomáš Tregler a Michal Obešlo. V následném K.O. systému však uspěli pouze první dva jmenovaní hráči. Příjemným překvapením je postup sedmnáctiletého Pavla Širučka, jenž nejprve vyhrál skupinu č. 53, aby poté ve druhé fázi kvalifikace vyřadil po velkém boji Itala Bobocicu 4:3 na sety. Úřadující juniorský vicemistr Evropy se v singlu poprvé v kariéře „prodral“ na turnaji ITTF Pro Tour do hlavní soutěže. Těžký „barážový“ zápas s Polákem Suchem zvládl Tomáš Konečný, který podobně jako před týdnem v Maďarsku prošel úspěšně kvalifikačním sítem.

Hodně smůly měl Tomáš Tregler, jenž sice vyhrál skupinu č. 45, ale v následujícím utkání II. stupně kvalifikace prohrál souboj s dánským veteránem Alanem Bentsenem 3:4. V baráži o postup do hlavní soutěže ztroskotal i Michal Obešlo, který nestačil na Číňana Liu Yanan (1:4).

Ze sedmi českých stolních tenistek v kvalifikaci uspěla jediná – Lenka Harabaszová. Ostatní naše hráčky vypadly, nedařilo se Daně Hadačové ani Ivetě Vacenovské. Českou jedničku ve skupině 4 překvapivě vyřadila Portugalka asijského původu Huang Lei. V hlavní soutěži si tak zahraje pouze Lenka Harabaszová, která dokázala v kvalifikaci přejit přes výbornou Chorvatku Tamaru Borošovou.

Sečteno – podtrženo: v singlech se v hlavní soutěži LIEBHERR Austrian Open 2010 představí pět českých reprezentantů, přičemž Petr Korbel a Dmitrij Prokopcov nemuseli díky dobrému postavení ve světovém žebříčku absolvovat náročnou dvoustupňovou kvalifikační soutěž.